Yemek Fotoğraf Çekimleri

Yemek fotoğraf çekimleri, son yıllarda daha da popüler bir hale geldi. Yiyeceklerinizi en iyi şekilde göstermenin harika bir yolu olan yemek fotoğrafları, Instagram ve diğer sosyal medya platformlarında markanızın hedef kitlesine ulaşmak ve etkileşime girmek için en iyi yol.
15 yıldır yemek fotoğrafları çeken bir yemek fotoğrafçısı olarak, yemeklerinizi çekmenin, onları mükemmel şekilde göstermenin, insanların dikkatini çekmenin ve daha da fazlasını yapmanın yollarını biliyoruz. 

Sıkça Sorulan Sorular

Yemek fotoğrafçılığı için en iyi aydınlatma ne olmalı?

En iyi aydınlatma gün ışığıdır. Ancak yeterli ışığınız yoksa, yapay ışık kaynakları kullanabilirsiniz. Doğal ışığa en yakın yapay ışık kaynaklarını tercih etmek daha iyi sonuçlar elde etmenizi sağlar.

Yemek fotoğrafçılığı için en iyi kamera nedir?

Yemek fotoğrafçılığı için, DSLR veya aynasız bir kamera kullanmanız önerilir. Yüksek çözünürlüklü fotoğraflar çekmenize izin verirler.
Fakat “en iyi kamera” sahip olduğunuz kamera derler. Elinizde ne varsa, onunla çekime başlamak iyi bir fikir olabilir.

Yemek fotoğrafçılığında hangi açılar kullanılmalıdır?

Genellikle, yemek fotoğraflarında 45 derece açıdan çekim yapmak, yemeğinizi en iyi şekilde göstermenizi sağlayabilir. Diğer taraftan tepeden çekimler de artık çok tercih edilen açılardandır.

Yemek fotoğrafçılığı bir restoranın pazarlaması için nasıl kullanılır?

Restoranlar, yemek fotoğrafçılığını markalarını tanıtmak ve müşterilerini çekmek için kullanabilirler. Yemek fotoğrafçılığı, restoranın yemeklerini en iyi şekilde göstererek, müşterilerin dikkatini çekebilir. Web sitesi, sosyal medya paylaşımları ve dijital reklamlar da yemek fotoğraflarının sıkça kullanılacağı mecralardandır.

Birlikte Çalışma Fırsatı Bulduğumuz Firmalar

Fotoğraf Çekim Süreci

$

01

Çekimi yapılacak yemekleri belirleyin ve iletişime geçin

$

02

Çekim mekanını ve tarihini beraber belirleyelim

$

03

Fotoğraf çekiminizi yapalım                          

04

Fotoğrafınızın tadını çıkartın                

Fotoğraf Çekimi SEO Video

Web Site Film Dijital Reklam